Předseda klubu bilancuje rok 2022

Fotbalový rok 2022 měl být v mnohém pro Sokolský klub velmi nadějným a na začátku roku mělo vedení klubu hodně očekávání, hlavně ve spolupráci s partnerskými oddíly, v oblasti práce s mládeží. Obecně se fotbal plnohodnotně rozjel po všech covidových subvencích a všichní Sokolíci se těšili na nové sportovní a fotbalové zážitky.

Nyní je konec listopadu a soutěže nám skončili. Proto jsme se zeptali přededy klubu Ládi Šebka, jak by rok 2022 zhodnotil. Láďo jak hodnotíš fotbalový rok 2022?

Z hlediska sportovního, nemyslím vyloženě výsledkovou část, o tu nám momentálně tolik nejde, tak velice pozitivně. Od začátku roku jsme se připravovali v oblasti mládeže na to, že musíme vložit veškerou práci a energii na zlepšení úrovně našich mládežnických týmů. Začalo to nábory na jaře tohoto roku a defacto nábory běží od té doby celý rok.

Nutno říct, že bez našich trenérů mládeže bychom teď nebyli tam, kde jsme dneska. Za to jim patří obrovský dík.

Zároveň musím vyzdvihnout naší vzájemnou spolupráci s týmy SK Kavas Větrovy a Sokola Lom. Nemáme mezi sebou za ten rok jeden jediný problém, máme k sobě vzájemný respekt a jde nám o to, aby naše děti měly co nejlepší podmínky pro fotbal.

Tak sportovní stránka se v tomto roce povedla, ale jak těžké je zajistit finančně chod klubu, aby hlavně děti měly odpovídající zázemí?

Tak musím říct, že na začátku roku jsme byli teoreticky finančně zajištěni na tento rok, ale během roku se situace rapidně zdramatizovala. Vzrostly ceny prakticky všeho a to od cen energií, paliv služeb atd.

Náš klub je asi nejvíc závislý na dotacích od NSA. Bohužel je listopad a my nemáme ještě z dotací Můj klub 2022 a Provoz a Údržba 2022 na účtu ani korunu.

Musím říct, že bez firem jako Faliko, C-Energy, Pavel Dvořáček, Farmtec, RENT Group pana Petra Koláře, nebo dotace od Města Sezimovo Ústí bychom už v létě museli ukončit v oddíle jakoukoliv činnost. Lidé z těchto společností ani možná neví, že díky nim se držíme nad vodou a za celý náš fotbalový klub by jsem jim chtěl moc poděkovat.

Co bude dál?

Co bude dál? Každým dnem čekáme na rozhodnutí z NSA o uvolněné dotaci pro náš klub.

Jdeme na krev, věříme že dotace budou co nejdřív vyřešeny a po novém roce budeme doufat, že naši partneři nebo sponzoři nám zanechají přízeň. Uvidíme. Vím, že doba je nelehká i u nich ve firmách. Budeme doufat a věřit, že jejich situace bude vhodná alespoň k nějaké podpoře našeho klubu.

Úplně jsi zapomněl na vaše mužstvo dospělých. Jaká je situace tam?

Tak musím říct, že kluci, co tu zůstali po odhlášení z KP a plus kluci, co projevili zájem jít k nám hrát za podmínek, jaké tu máme v mužském fotbale, zaslouží obrovský obdiv a poděkování. Hráli jsme letos 1.B třídu, jsme na druhém místě, bod za prvním místem.

Nikam se uměle netlačíme, jak klukům říkám, držíme tu dospělý fotbal pro ty naše kluky, kteří jsou momentálně v našich mládežnických týmech.

Co budou hrát tyto děti u nás v budoucnu v mužské kategorii, bude jen na nich. My se musíme snažit společně s rodiči, aby je fotbal nepřestal bavit, aby u toho zůstali, protože vím, že ty děti, co většinou u toho sportu vydrží i v dospělé kategorii a to nejen ve fotbale, mají kolem sebe daleko lepší kolektiv, než ostatní.

Co říct na závěr?

Asi to, že jsem rád, s jakými hráči, lidmi, trenéry, rodiči jako předseda klubu v Sokole spolupracuji. Říká se, že všude je něco, ale u nás v Sokole je toho negativního málo a převažují hlavně pozitiva.