Přinášíme rozhovor s Martinem Doubkem, patriotem Sokolského fotbalu za řekou

04.04.2022

Povedlo se nám proniknout do zázemí "A" TEAMU a v šatně před tréninkem položit pár dotazů přímo Martinovi Doubkovi. Martin jako hráč obléká dres Sokola od svých dětských let a zůstal tak oddílu věrný až do mužů, tedy po celou dobu svojí dosavadní fotbalové kariery...


Martine, jak jsi reagoval na sloučení áčka a béčka dohromady, s tím, že jaro se odehraje na Sokole jen OP (okresní přebor)?

Jelikož jsem celý podzim odehrál v OP za "béčko", tak to pro mě není žádná změna. Naopak jsem rád, že z "áčka" zůstalo pár lidí, kteří oproti podzimu kádr zkvalitní.

Co říkáš na složení kádru na jaro, jaká byla zimní příprava a jak je podle tebe tým připraven na jarní boje a odpoutání z posledního místa tabulky?

Z mého pohledu vypadá tým na okresní přebor velice dobře. Příprava byla dlouhá (:D), ale přesně to jsme potřebovali. Je na nás vidět, že jsme silnější na míči i v osobních soubojích a na rozdíl od podzimu vydržíme běhat déle než 60 minut. Jediná škoda je, že jsme poslední tři týdny nesehnali soupeře, takže půjdeme do prvního mistráku hned naostro.

Klub opustilo několik hráčů bývalého áčka, odešli do jiných klubů, překvapilo tě to?

U některých mě to překvapilo, u jiných ne. U kluků jako Kuba Škarda a Venca Hoffmann to chápu, protože odešli do vyšší soutěže. U jiných ty důvody neznám. Nevím, jestli to bylo právě kvůli tomu, že se půl roku bude hrát okres, ale spíš mě mrzí, jakým způsobem svůj konec po tolika letech na Sokole oznámili.

Příští rok může klub přihlásit jakoukoliv soutěž od 1.A dolů. Už jste se v kabině bavili, jaká soutěž to bude příští ročník?

Samozřejmě, že jsme se o tom už bavili. Nejvíce by se nám zamlouvala 1.B třída, ale záleží na tom, jak se povede jarní část sezóny v okresním přeboru. Podle toho nejspíš proběhne v kabině hlasování.

Nespojil se jenom tým áčka a béčka, ale i realizační tým. Pepa Voštů a Láďa Šebek jako trenéři a Jirka Nováků jako vedoucí. Je to náznak toho, že to vedení Sokola nezabalilo a dál chce, aby mužská kategorie jela dál v nějakém režimu?

Určitě ano. Na Láďovi i Pepovi je vidět, že jim nastalá situace vlila novou krev do žil a fotbal je zase baví. Podle jejich slov chtějí ze Sokola udělat znovu "domácký" klub, který býval v minulosti a dle mého se to docela daří. Máme teď dobrou partu a doufám, že se to projeví i na hřišti.

Jaké je osobní přání Martina Doubka do sezony?

Od jarní části sezóny mám velké očekávání. Nebude to nic jednoduchého, ale doufám, že vyhrajeme co nejvíce zápasů. Věřím tomu, že minimálně domácí zápasy budou v naší režii a pro soupeře bude hodně těžké u nás bodovat.