Proběhlo mistrovské utkání mužů s TJ Dražice "B"

TJ Dražice "B" - Sokol S. Ústí 0:2 (0:1) hráno na hřišti v Dražicích

Branky a karty:

44' Pavelka J. (Hladík) 0:1

48' Doubek (Pavelka J.) 0:2

ŽK:

52' Dmejchal ml.

79' Vanýsek

Diváci: 70

08.05.2022

Sestava:

Vanýsek

Belada (62' Návara), Vinš, Škrábek, Kubec - Hladík, Dmejchal ml., Pufr (76' Belada), Funda (21' Sazma) - Doubek, Pavelka J.

Hodnocení trenéra Josefa Vošty:

Hodnocení pátého zápasu jarní části začnu víc ze široka.

V zimě, kdy jsme s Láďou Šebků začali budovat tým mužů spojený ze zůstavších hráčů "A" a "B" jsme se obávali toho, že se budeme muset týden co týden rozhodovat, které hráče nominovat na víkendové utkání a kterým dát "černého Petra" !!!!

Měli jsme v týmu 27 hráčů, kteří se zodpovědně vrhli do přípravy. Tréninková účast byla nad očekávání. A ejhle, již podruhé jsme museli pro malou účast zrušit středeční trénink. A v pátek se nás nesejde ani 11.

Teď již k zápasu v Dražicích.

Oproti minulému kolu jsme museli řešit další dvě absence a dokonce jsme obvolávali kluky kteří nechodí trénovat, aby nám jeli pomoci, jelikož někteří hráči nastoupili se sebezapřením.

Utkání jsme začali náporem a od prvních minut bylo jasně patrné kdo bude udávat tempo. Jenže jsme nedokázali vyzrát na dobře organizovanou obranu domácích, kteří nás zkoušeli ohrozit z brejků. Ve 20´ se nám zranil Zdeněk Funda, takže jsme museli přeházet posty, ale styl hry zůstal stejný. Když už to vypadalo, že poločas skončí bez branek, rozehráli ve 44´ nádhernou akci David Hladík a Jirka Pavelka a byl z toho výstavní "šatňák" 0:1.

Po nástupu do druhého dějství jsme zatlačili domácí před jejich branku, z čehož rezultoval druhý gól. Tentokrát se prosadil kanonýr Martin Doubek, když si na zadní tyči našel centr Jirky Pavelky z rohového kopu a hlavou neomylně rozvlnil síť 0:2. Druhý gól nás ukolébal a hra začala být neurovnaná s šancemi na obou stranách. Vzruch do utkání vnesla 79´ ve které se hlavní role chopil mnou minulý týden kritizovaný rozhodčí Kluzák. Po nenápadném centru a následném rutinním zákroku uklouzl brankař Vanýsek na hranici pokutového území tak nešťastně, že se ocitl mimo šestnáctku. V pádu ovšem pustil míč z ruky a bylo pouze na rozhodčím jak celou věc posoudí. Rozhodčí, který celou situaci pořádně neviděl, nakonec nepodlehl enormnímu tlaku domácího publika a rozhodl se udělit pouze ŽK. Za dalších pět minut utkání přerušilo vážné zranění domácího stopera, pro kterého si přijela sanitka.

V závěru se zápas pouze dohrával a my jsme si po zásluze odvezli všechny tři body.

Ještě bych chtěl poděkovat za přízeň našim fanouškům, kterých se, k mému překvapení, dostavila početná skupina. Doufám, že jim za týden předvedeme v domácím prostředí konečně pořádný zážitek.