Muži - ohlédnutí za jarní sezonou 2022

Přinášíme Vám rozhovor s trenérem "A" týmu Josefem Voštou, kterého jsme vyzpovídali na téma ohlédnutí za uplynulou jarní sezonou 2022...


Pepo, pro příští rok jste přihlásili 1.B třídu. Bylo to většinové rozhodnutí hráčů, výboru, trenérů?

Po odhlášení "A" teamu z KP a následného hromadného odchodu většiny hráčů jsme věděli, že si budeme muset vybrat ze třech možností (I.A, I.B, OP). Po odehrání poloviny jarní části OP jsme díky situaci s rozhodčími (která byla letos kritická a příští rok bude ještě horší) a reálnému pohledu na možnosti kádru navrhli hráčům výběr mezi I.A a I.B

Trenéři, výbor a převážná většina hráčů se shodli na přihlášení I.B třídy.

Realizačni tým zůstává stejný?

Během jarní části to vypadalo, že se rozroste o další dva plnohodnotné členy, jelikož nám zkušení hráči laborovali se zdravotními problémy a vypadalo to na plynulý přechod do realizačního týmu. Oba dva, jak Martin Pufr, tak Zdeněk Funda se nakonec rozhodli ještě zkusit štěstí a bojovat se svým tělem nerovný boj a pokusit se prodloužit hráčskou kariéru.


Také byl ve hře můj konec. Vzhledem k pracovnímu vytížení jsem uvažoval o ukončení svého působení v Sokole, ale nechtěl jsem utíkat od rozdělané práce, kterou jsme spolu s Láďou Šebkem letos v lednu rozdělali

Jaké jsou změny v kádru? Určitě jste museli kádr rozšířit, jaro jste dohrávali de facto v 11 lidech.

Pravdou je, že jsem ještě nezažil takovou marodku, která nás postihla na konci sezóny, kdy jsme opravdu obvolávali a přemlouvali hráče, abychom vůbec soutěž se ctí dohráli. V samotném kádru proběhlo několik změn. Odchází důležitý hráč do ofenzívy Jirka Pavelka. Do mužstva se díky zásluze Ládi Šebka vrací zkušený Ivo Koníř, přijde ještě jedna posila do středu pole - Daniel Svoboda ze Soběslavi a vrací se zkušený Vojta Brůžek (který si tuto soutěž na jaře vyzkoušel).

Ještě je v jednání příchod druhého brankaře.

Největší posílení týmu bych ovšem viděl v návratu zraněných hráčů, kteří měli být tahouny již na jaře, ale ze zdravotních důvodů do hry zasáhli málo, nebo skoro vůbec.

Co říkáš na vaši skupinu, už jsi si jí stačil prohlédnout a koho favorizuješ na postup?

Skupina je zajímavá, většinu týmů znám. Těším se hlavně na "derby" souboje s týmy z našeho okresu. Nevím jaké jsou ambice ostatních týmů, ale na postup (nebo spíš na vítězství v soutěži) favorizuji Větrovy, Hradiště nebo Čimelice.


Tuším, že v 5.kole přivítáte doma na pouť sousedy z Plané. Vzhledem tomu, že tam působí řada bývalých hráčů Sokola, to bude asi pikantní souboj...

Přesně tak, vzhledem k několika "našim" hráčům to budou nejpikantnější souboje. Doufám, že alespoň ten domácí zápas zvládneme lépe my.

Jaké jsou cíle na podzim. Kde se chcete pohybovat v tabulce?

O konkrétních cílech jsme se ještě nebavili. Jasnější představu o síle týmu budeme mít zhruba za měsíc. Já osobně jsem přesvědčený, že pokud budeme mít zdravé hráče, tak můžeme hrát v horní části tabulky.