Rozhovor s trenérem "A" teamu Miroslavem Jelenem

Do čela sokolského Áčka se postavil nový muž Miroslav Jelen, jenž povede v nové sezoně naše chlapy v 1. A třídě. Trenérsky se zapojil hned z úvodu letní přípravy, takže jsme měli možnost nového kouče vyzpovídat a zjistit něco víc .

Míro, první otázka,Táborsko zrušilo na nadcházející sezónu ,,B" tým v KP, který jste s kolegou Pavlem Veseckým vedli. Bylo to pro vás překvapení? A jak zpětně hodnotíte poslední sezónu v KP u kormidla týmu Táborska ,,B"?

Překvapení to pro nás nebylo, vzhledem k tomu, že se o tom šuškalo celou sezónu. Jinak poslední sezónu musím hodnotit kladně, občas jsme měli nějaké výpadky, ale vcelku jsme vystupovali dobře. V kabině se vytvořila skvělá parta a na hřišti to bylo znát. Umístění tomu odpovídá.

V létě se toho také na Sokole událo mnoho. Postup do 1.A třídy, vy jste převzal tým na novou sezónu. Jak vlastně proběhl Váš přesun z Táborska za řeku Lužnici na Sokol?

Není žádným tajemstvím, že z Táborska se moc na Sokol nechodí a to i přesto, že tyto kluby vedle sebe de facto sousedí.

Předseda klubu Láďa Šebek mě zavolal s velkým předstihem a tak trochu to na mě upekli i hráči z Táborska, takže jsem se ani moc dlouho nerozmýšlel. Všichni, co se mnou z Táborska přišli mají nějaký vztah k Sokolu, takže to ani není nelogické, takový velký přesun. Já to mám od baráku blízko a manželka bydlela kousek od Sokola, takže jsem tam jak místní.

Zároveň s Vámi jste do Sokola s vedením klubu přivedli hráče z Táborska ,,B" a jednoho dle informací z Lomu? Můžete být konkrétní o jaké hráče jde?

Vrátil se Jakub Škarda z Lomu, z Táborska pak Neužil, Fišer, Ott, Kupka, Trantýr, Mikuláštík, Legorský-brankář a o jednom hráči ještě s Táborskem jednáme.

Mezi nové hráče patří i David Neužil. Hráč,po kterém v přestupovém období toužila řada klubů a který zatápěl soupeřům v KP. Jste určitě rád, že Vás z Táborska následoval do Sokola?

Samozřejmě jsem rád za takového hráče. Já jsem byl hodně spokojený, když jsme ho s mým kolegou Veseckým přivedli do Táborska, protože přivést v dnešní době zadarmo takového hráče a nic mu nedávat, je husarský kousek. Do Sokola šel s tím, že tam půjdu také a právě přivedeme ještě nějaké hráče z Táborska.

Je to fotbalista, který samozřejmě má velké individuální schopnosti a ještě je schopen poradit mladším spoluhráčům, takže za mě super.

Předseda klubu Ladislav Šebek v jednom našem rozhovoru řekl, že by chtěl, aby jste skončili do 5. místa, není to málo s tímto kádrem? A jaké cíle máte vy jako trenér pro nadcházející sezónu v 1.A třídě?

Cíle bych ani nevyhlašoval, nicméně očekávání tam budou. Rádi bychom se pohybovali nahoře. Máme na každý post dva hráče, což je na tuto soutěž přepych. Jde jen o to, abychom kluky udrželi, vystupovali jako tým, protože všichni hrát v základu nemůžou. Takže spíš to bude o těch hlavách, fotbal hrát kluci umějí.

Jaké jsou Vaše první dojmy z nového angažmá? Přeci jenom přechod z klubu Táborska do Sokola musí být znát.

Správná otázka, nicméně vůbec jsem si nepohoršil co se týče přístupu vedení klubu k týmu. V Sokole trénuji "A" tým a je to znát, všichni, co se točí okolo klubu se hodně snaží nám dát ty nejlepší podmínky k trénování a celkové přípravě a dělají to zadarmo. Takže klobouk dolů, máme všechno co potřebujeme.

Jaký máte zatím pocit z týmu v trénincích a zápasech? Už se Vám rýsuje základní sestava pro první kolo?

Musel jsem si trošku upravit a předělat tréninkové jednotky. V Táborsku nás trénovalo 12-14 hráčů, nyní mi chodí na trénink 20-22 hráčů. Příjemná starost, ale chce to větší přípravu z mé strany. Hodně mi pomáhá můj asistent Pepa Vošta. O sestavě už jasno mám, ale jak jsem říkal, hráčů máme hodně, takže je chci také dost točit.

Působil jste jako trenér v KP, máte přehled o svých soupeřích v 1.A třídě a koho favorizujete na přední příčky?

Myslím, že trošku přehled mám. Vím jakou energii dávají do fotbalu trenéři v Chýnově a v Meteoru Tábor, takže tyto dva celky budou hrát určitě nahoře.

Souhlasite se mnou, že Vás soupeři moc jako nováčka soutěže brát nebudou a od prvního kola nehrozí, že by vás někdo mohl podcenit?

Toho se trošku obávám, aby týmy proti nám jenom nebránili.

Díky za zajímavé odpovědi a ať se daří.