Dnes přinášíme rozhovor s hlavním trenérem "A" týmu Mírou Jelenem

14.12.2023
14.12.2023

🔵Trenére, po podzimu jste na druhém místě, bod za vedoucím Meteorem Tábor, panuje tedy na Sokole spokojenost?

S umístěním spokojenost panuje, chtěli jsme být do pátého místa a to se povedlo. Dlouho byl podzim vyrovnaný, až na konci se to trošku začalo trhat.

🔵Jak jste byl spokojen s herním projevem mužstva? Přeci jenom v lětě přišli nový hráči a nevědělo se, jak si to celkově sedne na hřišti a v kabině.

Na herním projevu se musí pracovat pořád. Přeci jenom ty změny v mužstvu jsou velké. Ke konci podzimu to bylo již dobré, dokázali jsme soupeře přehrávat po celých devadesát minut a nepanikařili jsme i když se prohrávalo.

🔵Neužil opět útočí na nejlepšího střelce soutěže, takže naplnil opět to, co se od něj očekávalo?

Neužil bude v každém týmu útočit na nejlepšího střelce, u nás má samozřejmě výhodu, že spoustu kluků zná a vědí o sobě a dokážou si vyhovět.

🔵Kdo patřil na podzim k tahounům a oporám mužstva a jaká byla tréninková morálka týmu?

Samozřejmě již zmíněný Neužil, Kupka odehrál podzim v dobré formě a patřil by k nim určitě i Škarda, kdyby nebyl půlku podzimu zraněný. V létě jsme trénovali ve 22 lidech, poté někteří přestoupili do jiného oddílu, začala škola a na konci podzimu se nás scházelo 10. Bohužel je to v dnešní době normální, že u některých hráčů není fotbal na prvním místě. Nicméně ten základ chodí a doufám, že jim to vydrží.

🔵Jan Šimák odehrál na podzim jen jedno utkání. Spíše řádil se svým kamarádem Láďou Šebků v béčku, budete Šimáka využívat na jaře ve více zápasech?

Na nějaké větší využívání to nevidím, Honza trénuje Táborsko B a je časově zaneprázdněn. Přesto myslím, že se na jaře v nějakém zápase představí.

🔵Jste bod za prvním místem, Meteor již vyhlásil jasný cíl postoupit. Co Sokol, kde chce na konci sezony skončit?

Meteor chce postoupit dlouhodobě, tento rok má pro to dobrou pozici. U nás to není prioritou, nicméně tým na to máme, ale především chceme mužstvo stabilizovat. Před dvěma lety se musel Sokol odhlásit z KP pro nedostatek hráčů, přihlásili B třídu, kterou loňskou sezónu vyhráli. Momentálně jsme do A třídy přivedli kluky z Táborského béčka, kteří mají dobrou tréninkovou morálku, mají k Sokolu nějaký vztah a jsou dobří i do kabiny. Kdyby předseda Láďa Šebek tento masivnější příchod v létě nerealizoval, tak bychom těžko tuto soutěž hráli. Já chci po hráčích zase trošku víc než na co jsou zvyklí. Pro mě je důležité aby jsme v sezóně trénovali třikrát týdně a ostatní se dostaví. Jsem rád, že můžu použít i opory Sokola z minulých ročníku, takže za mě se kabina dobře promíchala a budeme z toho těžit.

🔵Po dlouhé době byly během podzimu opět na hřišti za řekou zaplněné ochozy, jistě to byl příjemný pocit?

To je právě super. Důležité je hrát pěkný fotbal, hráče na to máme. Na každého z hráčů se chodí dívat kamarádi a příbuzní, proto je důležité aby byl tým složený z místních. Doufejme, že nám diváci vydrží a že se bude na co koukat.

🔵Co vám chybí po podzimu k úplně spokojenosti?

Ta tréninková morálka by mohla být lepší. Někteří hráči mají pouze jeden trénink a to je špatně.

🔵Je pravda, že hráči stále po soutěži trénují a dáte jim volno až 22.12?

Trošku jsem to musel zkrátit, takže končíme v pátek 15.12. Nedokážu si představit, že bychom se rozloučili po dokopné a začali trénovat koncem ledna. To je pro mě osobně nepřijatelné, takže proto absolvujeme klasický meziblok na který jsem zvyklí.

🔵Tým zůstane pohromadě stejný i na jaře? Někdo přijde nebo naopak odejde?

K týmu by se měl připojit kapitán Martin Pavelka, který by delší dobu zraněný a o jedné posile ještě jednáme. Doufám, že nikdo neodejde.