Kapitán "A" týmu Martin Kuník se ohlíží po uplynulé podzimní sezóně

🔵Martine, jak jako kapitán týmu hodnotíš podzimní sezónu? Byli jste vlastně nováček soutěže, ale vzhledem ke kvalitě kádru jste se tak určitě necítili, že? Očekával jsi, že budete hned první rok takhle nahoře?

Jako nováček soutěže ji musíme hodnotit kladně, skončili jsme na druhém místě. Velké očekávání jsme neměli. Chtěli jsme hlavně hrát fotbal, který bude bavit jak nás tak i diváky na Sokole. Někdy se nám to povedlo, někdy ne, ale takový je fotbal.

19.12.2023
19.12.2023

🔵Dlouho jsi chytal divizi za Soběslav, pak přišlo vážné zranění a po delší odmlce si se najednou objevil v sokolském dresu, který v tu dobu hrál pouze 1.B třídu, nelákalo tě hrát znovu spíše vyšší soutěž?

⚪Po mém zranění a komplikacích bylo podle lékařů nereálné se vrátit na fotbalové trávníky. Ale oslovil mě Láďa Šebek, jestli bych to nechtěl zkusit. Když hrajete celý život, nebylo o čem přemýšlet. Já ani Láďa jsme nevěděli, jestli mi to koleno dovolí. Sokol ke mně přistoupil individuálně a umožnil mi trénovat s Lacem Chylíkem. Chtěl bych poděkovat jak Sokolu, Laco Chylíkovi, ale i klukům z kabiny, že jsem s nimi mohl trénovat a dostali mě zpět.

K otázce vyšší soutěže? Když do ní dokážeme postoupit, proč ne.

🔵Letos v létě po postupu do 1.A třídy se událo v kádru Sokola mnoho změn, přišlo hodně nových hráčů, včetně nového hlavního trenéra Miroslava Jelena. Jak si to sedlo v kabině?

⚪Změn bylo hodně, ale určitě k lepšímu. Poslední zápasy v 1.B třídě jsme sotva dohrávali v jedenácti lidech, bylo nás málo a nové tváře přinesli i kvalitu.

Samozřejmě tréninky od Míry Jelena jsou nadstandardní na soutěž, kterou hrajeme a my jsme za to rádi.

V kabině si myslím, že to šlape na výbornou.

🔵Jste v tabulce druhý, hned bod za prvním Meteorem Tábor, jak teď s postupem času bolí zbytečné ztráty především z Mladou Vožicí a Lišovem?

⚪No musíme si říct na rovinu, že v Lišově jsme prohráli zaslouženě. Soupeř byl ve všech ohledech lepší než my. Přijeli jsme tam s myšlenkou, že se to asi uhraje samo.

Proti Mladé Vožici je to už jiný příběh, Míra Jelen nás upozorňoval, že budou hrát na brejky.

Taky se tak stalo. Dostali jsme dva góly z brejků a já klukům ani moc nepomohl, dostal jsem tři góly, ze tří střel. V ten den bych nechytil asi ani taxík, zápas blbec.

🔵Probíhaly na dokopné diskuze o tom, že jste ve hře o postup do KP? Hovořili jste o tom mezi hráči? Jistě víš o tom, jak Sokol nedávno v KP dvakrát pohořel a vždy obratem spadnul. Sám předseda klubu Láďa Šebek je velmi opatrný a prozradil nám, že pokud by byla možnost hrát opět KP, vzal by ho jenom v případě, že by byl na sto procent přesvědčený, že tam budete hrát víc než jen záchranářské boje o sestup.

⚪Diskuze o postupu do KP neprobíhali. Jsme na druhém místě, postupuje se z prvního a čeká nás druhá půlka sezóny. Bude to jen o našich výkonech. Na konci sezóny můžeme diskutovat, když budeme první.

Vím, že se to nepovedlo, ale podruhé to Sokol odhlásil pro nedostatek hráčů.

Asi bych se neohlížel na minulost, tu nikdo nezmění, je třeba koukat dopředu. Podle mě by měl každý tým hrát s myšlenkou toho, že chce postoupit do vyšší soutěže.

🔵Teď máte zasloužené volno, jak se těšíš na zimní přípravu, kterou moc hráčů nemá zrovna v oblibě?

⚪Já jí nemám v oblibě vůbec, nejsem moc běhavý typ. Ale trenér naplánoval 2x týdně hřiště a s míčem na noze se ta zimní příprava dá zkousnout lépe.