Vánoční "Na slovíčko" s předsedou klubu Ladislavem Šebkem 🎄🎄🎅🎊🥳

🔵Láďo, podzim za námi, jak by jsi zhodnotil dosavadní průběh sezóny? Začněme u mužů.

⚪ Tak áčko zhodnotil tady už trenér Míra Jelen, za mě určitě spokojenost, a uvidíme, jak dopadne jaro. Určitě chceme stabilizovat kádr a usadit se dlouhodobě v 1.A třídě.

Béčko jsme založili kvůli tomu, že máme široký kádr áčka, ale hlavně i ohledně toho,

24.12.2023
24.12.2023

že nám rapidně narostla mládežnická základna a do budoucna béčko budeme potřebovat pro kluky, kteří se nedostanou do áčka, ale budou chtít dál hrát fotbal na Sokole. Proto kluci z béčka musí pro tyhle kluky, kteří vyjdou z mládežnických týmů, vykopat co nejdřív přijatelnější soutěž než 4.třídu.

🔵Po dlouhé době jste založili dorost, který hraje soutěž 1.A mladšího dorostu.

⚪ To je pravda a je super, že konečně dorost máme, i když zatím jen mladší.

Kluci skončili druzí. Hráli většinou proti o rok starším klukům, a přesto bych řekl, že herně v soutěži dominovali. Zde odvedl s kluky výbornou práci trenér Pavel Brůžek.

Zároveň jsme se dohodli, že část zimní přípravy s áčkem by měli prodělat tahouni týmu, Kuba Novák, Fanda Dvořák, Šimon Čech a Štěpán Kos. Další velká opora a talent mladšího dorostu Zbynďa Langer je ještě věkem starší žák, ten musí ještě počkat.

🔵Jak se prezentoval zbytek mládeže?

⚪ Předně bych chtěl vyzdvihnout kluky trenéry.

U minipřípravky Jirku Holubů a Máru Herolda, tam to vypadalo po loňské sezóně, že po odlivu kluků do vyšší kategorie nebudeme mít tolik dětí na to, abychom mohli tuhle kategorii mít a najednou tam zase máme plno.

U mladší přípravky Vojtu Brůžka s Pepou Čížkem, tam kluci s těmi hráči udělali za rok ohromný kus práce. Minulou sezónu, kdy jich plno z nich začínalo s fotbalem a prohrávali plno zápasů, tak letos na podzim mají na svém kontě jen jednu prohru v soutěži.

Starší přípravka, pod vedením Robina Pekárka, Martina Návary a Kuby Škardy, tak to jsou draci. Ti mě hodně baví. Za podzim prohráli také jen jedno utkání. Tam, když se na ně jdete podívat a vidíte jejich energii vyhrávat, to je úžasné.

Trenéři sice bez licence, ale dokázali ohromný kus práce. Asi to na téhle úrovni není jen o licenci. Odměnou jim také byl turnaj v Dačicích, kam je pozvali za účasti Dynama Č.B., FC Vysočiny Jihlava, Brna a domácího týmu Dačic.

Pak jsou tu starší a mladší žáci pod vedením Ládi Ondřícka a Milana Hodoušků.

Tam klobouk dolů před Láďou Ondříčků.

Vzal si na starosti obě kategorie, žije celou mládeží v Sokole a pomáhá i organizačně.

Kluci pod jeho vedením se zvedají rok co rok, jen tam má mezi klukama velké výkonnostní rozdíly, ale i tak, má tam všechny kluky, které to baví a to je hlavní. Navíc, i když to nejsou naše nejsilnější ročníky, jsou tam kluci, kteří mají předpoklad být hodně dobří pro náš klub.

24.12.2023
24.12.2023

🔵Co se jinak událo v Sokole nového?

⚪ Určitě to, že na nejbližší valné hromadě klubu navrhnu členům oddílu převod areálu Sokola na Město Sezimovo Ústí a to, že nás čeká z pohledu finančního asi nejtěžší rok.

Sponzoři jsou nám věrní, nové bohužel nemůžeme sehnat, náklady se zvedají, dětí v klubu rapidně přibývá, ale to už je na nás ve výboru sehnat více finančních prostředků na chod klubu, i když teda musím říct, že to není vůbec snadné, v této době skoro nemožné.

🔵Co říci závěrem?

⚪ Určitě to, že bych chtěl moc poděkovat Městu Sezimovo Ústí, dále pak firmám Faliko,         C-Energy, Farmtec a GK Dvořáček za jejich podporu, protože bez nich bychom nebyli tam, kde jsme dnes.🔵