Vyjádření předsedy klubu Ladislava Šebka k odstoupení ,,A" týmu z KP mužů.


Láďo, proč ,,A" tým Sokola odstoupil z krajského přeboru mužů?


Začnu asi takhle, v létě jsem byl rozhodnutý s naším výborem nepřihlásit KP, ale 1.A třídu nebo 1.Btřídu, a to z toho důvodu, protože jsme měli úzký kádr, dlouhodobě vážně zraněné hráče a hlavně, neviděl jsem u hráčů elán, s kterým by měli jít po covid pauze opět hrát fotbal a mistrovské zápasy v KP. Posily nebylo možné sehnat, mnoho týmů mělo ty samé problémy jako my. Nakonec den před losovacím aktivem za mnou přišli hráči, že mají chuť hrát KP a že tomu dají maximum co budou moct. Nakonec jim elán nevydržel ani do prvního přátelského utkání, který jsme hráli doma. To se nás sešlo šest a já musel honit na poslední chvíli kluky z béčka. No a tak to vypadalo celý podzim, občas jsem musel dokonce jít hrát i já, protože nás bylo deset, jedenáct. Někteří hráči přes týden normálně trénovali, přišel pátek a na zápas nejeli, protože prý nejsou stoprocentně zdraví a nejeli i přesto, že věděli, že nás kolikrát je dvanáct.


Nešlo to v zimní pauze vyřešit, doplnit kádr a dohrát jarní sezonu?


Ale já jsem na tom pracoval už od září, protože jsem věděl a viděl, že jsme v průseru. To nebylo tak, že jsme se s výborem sešli 3.1. a řekli si, že končíme v KP. Od září jsem oslovil několik hráčů, klubů, jestli by nám nepomohli dohrát jaro v KP a pak šli o jedno, dvě patra níž. Bohužel, když už jsem se domluvil s hráčem, tak klub dal takovou částku, která šla s těží akceptovat. Nastala situace, že jsme částku akceptovali, abychom pro dohrání soutěže udělali všechno a co udělal mateřský klub hráče? Když zjistil, že domluvenou částku dáme, tak nám jí obratem zvýšil, někdy dokonce dvakrát. Ve finále šlo vlastně o to, že ty kluby se nechtěli domluvit. Pak vám každý řekne, my nepotřebujeme peníze, my potřebujeme hráče a ty bohužel na okrese Tábor k mání nejsou.


Co bude dál?


Dne 3.1. jsem odeslal na KFS do Budějovic oficiální dopis o odhlášení našeho mužstva ze soutěže. Kubu Škardu jsme uvolnili na přestup do Jindřichova Hradce, o některé další naše hráče je zájem z 1.A třídy nebo 1.B třídy a momentálně jednáme o jejich uvolnění. Samozřejmě hráči odejít můžou, ale musí si uvědomit, že oddíl je za nemalé peníze kupoval a díky jejich situaci budeme platit nemalé peníze za odstoupení ze soutěže, proto tito hráči jak jsem psal, odejít můžou, ale cena je daná a já osobně neslevím ani halíř!! My jaro dohrajeme v okresní soutěži a po sezoně se rozhodneme, jestli půjdeme do 1.A třídy, nebo 1.B třídy. Vzhledem tomu, že jsme odehráli půlku soutěže v KP, jsme první sestupující a v létě můžeme přihlásit jakoukoliv soutěž od KP dolů. Určitě ale budeme mít jen jedno mužstvo dospělých i v nejbližší budoucnosti.


Jakým směrem se teď klub bude ubírat?


To je úplně jasný, rozjeli jsme u nás mládež, která nám po nějaké době zase funguje i díky našim trenérům, ale také hlavně sponzorům. Tady patří velké dík Městu Sezimovo Ústí, firmě C-Energy, firmě Faliko a geodetické kanceláři Pavla Dvořáčka, bez kterých by to absolutně nešlo. Dál budeme trpělivý a počkáme, až nám kluci dorostou a převezmou štafetu v mužích. 

Mládež je naše budoucnost! My musíme dál trenérům, dětem a i rodičům poskytovat takové zázemí a podmínky, aby zde byly spokojený a bavilo je to.