Velký srdcař týmu zůstal i na jaro ,,v Paďousích"!!!

14.04.2022

Upřímná zpověď Sokolského tvrdého stopera Martina Pavelky, jeho fotbalové kroky mířily málem do Rakouska. S Martinem jsme se ohlédli za prvním jarním mistrovským zápasem a také prohodili pár slov k aktuálnímu dění na Sokole...

Martine, jaké jsou dojmy po prvním zápase s Vlastiboří. Dle slov trenérů nebyl výkon vůbec optimální, hlavně ve druhé půli, určitě tento tým má na lepší výkony, než jste v sobotu předvedli?

Pocity z prvního mistrovského utkání nejsou bůhvíjaké. Je pravdou, že brankových příležitostí jsme si vytvořili mnoho, ale bohužel to tam našim útočníkům tentokrát nepadalo, tak jako v přípravných zápasech. Soupeř měl hodně vysokých a důrazných hráčů a jejich hra nám moc nevoněla. Druhá branka v jejich síti by asi zlomila odpor, ale ta přišla až v závěru zápasu z penalty . Bylo vidět, že jsme měsíc nehráli a kombinace a souhra vázla, ale věřím že už v příštím domacím zápase proti Ratibořským Horám to bude lepší.

Co říkáš na složení kádru na jaro, jak je podle tebe tým připraven na jarní boje v OP?

Jsem rád, že máme kvalitní a široký kádr a na OP je připraven dobře. Snad to začneme brzy potvrzovat i na hřišti.

Je pravda, že jsi měl s bratrem a zároveň i spoluhráčem Jirkou nakročeno do ciziny? Na čem zahraniční angažmá na poslední chvíli ztroskotalo?

Je to tak. Zahájili jsme s Jirkou zimní přípravu v týmu, který hraje nižší soutěž v Rakousku. Byli jsme na přestupu domluveni, ale kvůli administrativní chybě na rakouském svazu k přestupu nakonec nedošlo.

Je těžké hledat motivaci na jaro v OP, když se přestup do ciziny neuskutečnil?

Vůbec ne! Když jsme s bráchou v zimě viděli, jaký se tu tvoří kádr, tak jsme si říkali, že je škoda, že zrovna teď odcházíme. Je tady skvělá parta, jsme rádi že tu můžeme být.

Co se týče kádru na jaro, nespojil se jenom část týmu áčka a béčka, ale i realizační tým. Pepa Voštů a Láďa Šebek jako trenéři a Jirka Nováků jako vedoucí. Je to náznak toho, že to vedení Sokola nezabalilo a dál chce, aby mužská kategorie jela dál v nějakém adekvátním režimu?

Po spojení mužské kategorie se tu utvořil výborný realizační tým. Láďa a Pepa se u trenérského kormidla perfektně doplňují a Jirka Novák, to už je jako vedoucí legenda :)

Jaké je osobní přání Martina Pavelky do jarní sezony OP?

Po prvním zápase jsme se přesvědčili, že v OP to nebude jednoduché a nikdo nám nedá nic zadarmo, přesto doufám, že na jaře budeme dále vítězit a stoupat do vyšších pater tabulky.