Ohlédnutí za sezónou 2022/2023 s předsedou klubu Láďou Šebkem

Přinášíme Vám rozhovor s předsedou klubu Láďou Šebkem, kterého jsme vyzpovídali na téma ohlédnutí za uplynulou sezonou 2022/2023, v rozhovoru se dozvíte jak to vidí s naším "A"čkem a mládeží a určitě bude mít i nějakou vizi k nadcházející sezóně. 

Láďo, jaká byla sezóna 2022/2023?

Řekl bych, že výborná. Od naší nejmenší minipřípravky až po tým áčka.

Musím říct, že hlavně u mládeže jsme udělali kus práce, konkrétně trenéři našich dětí. Před nimi je třeba hluboce smeknout. A to nejen jak vedou děti po stránce sportovní, ale i výchovné.

Malých sokolíků na hřišti za řekou běhá čím dál tím víc a víc, nepřináší vám to potíže, co se týče počtu trenérů?

Tak to je ten problém, který nás trápí a myslím, že to bude ještě horší. Když vidím, kolik třeba trenér mladších žáků Láďa Ondříčků má, a ještě bude mít příští rok ve své kategorii dětí, tak ne že jen on z toho dobře nespí, ale ani mě se z toho neusíná dobře. Teď jsme v kritické situaci, protože potřebujeme mít u každé kategorie dva trenéry a momentálně nám na příští sezónu dva chybí.

Útulný areál za řekou, to je také vaše chlouba.

Ano, ale to je víceméně zásluha naší party z výboru a některých členů klubu Sokola.

Každý, kdo může a má čas, přijde po práci na hřiště a s něčím pomůže. Jsme takový rodinný klub.

Na Sokole po dlouhé době bude znovu i dorost, je to pravda?

Ano bude, a to je to, co jsme si moc přáli. Máme z toho velkou radost. Budou hrát 1.A mladšího dorostu. Budou to sice všechno prvoročáci, ale jsou tam moc šikovní kluci. Snad je nezabrzdí složitější věk, kterým teď budou procházet.

Nakonec muži, jaké tam budou změny?

Postoupili jsme do 1.A třídy a zakládáme znovu "B" tým. Na příští sezónu jsme se rozhodovali, co s tím. Kluci jsou super, ale my jsme měli dilema, co do budoucna.

Dětem, kteří půjdou nejdřív do mužů, je dnes 14-15 let, a to musí u fotbalu vydržet, to je ještě dlouhá doba, než budou moci hrát soutěž dospělých. Pár klukům v dnešním áčku je okolo čtyřiceti let, někteří se potýkají víc a víc se zraněními. Navíc 1.A třída už je soutěž, které musíte něco obětovat.

Viděli jsme tam generační problém a někteří hráči z různých důvodů už tomu fotbalu nemůžou dávat tolik času, a proto jsme sáhli k posílení týmu. A jelikož budeme mít díky posilám široký kádr a někteří starší kluci se vrátí, proto jsme založili "B" tým.

Hodně se mluví o tom, kdo a kolik posil přijde, tak můžeš být konkrétní?

Ne, nechci, nechte se překvapit. 😉

Jen prozradím, že tři z nich začínali s fotbalem na Sokole a vracejí se domů.

Jaké budou realizační týmy dospělých?

"A" tým povede jako hlavní Miroslav Jelen, který přichází z FC Táborska od béčka mužů a asistenta mu bude dělat Josef Vošta.

"B" tým povedou Jiří Dmejchal a Martin Jareš.