Václav Škarda zůstal v týmu Sokola i přes to, že oddíl odhlásil "A" TEAM z krajského přeboru mužů

04.04.2022

Nedalo nám to, a současně jsme vyzpovídali s Martinem Doubkem i jeho parťáka a vždy pozitivního a veselého Václava Škardu 😁

Venco, jak jsi reagoval na sloučení áčka a béčka dohromady, s tím, že jaro se odehraje na Sokole jen OP? Přece jenom podzimní část jsi odehrál za ,,A" TEAM v krajském přeboru mužů.

Především mě mrzí, že jsme nedohráli KP důstojně, se vztyčenou hlavou a byli jsme nuceni po podzimní části soutěž ukončit, bohužel přístup k této soutěži vyžaduje více než jsme jako tým byli ochotni dát, počet hráčů prudce klesl a museli nás doplňovat kluci z "B" TEAMU, kterým patří velký dík. Situace už byla neúnosná pro "A" TEAM i rezervu a nakonec je zde řešení, které je hořké, ale správné.

Co říkáš na složení kádru na jaro, jaká byla zimní příprava a jak je podle tebe tým připraven na jarní boje a odpoutání z posledního místa tabulky OP?

Všichni víme jak těžký byl podzim, určitě jsou v týmu všichni fotbalisti a super parťáci, takže o složení kádru nemám nejmenších pochyb. Musím přiznat, že zimní příprava byla dlouhá a bolela, něco jsme naběhali, něco nahráli, někdy se nasmáli a při spinningu i nabrečeli...určitě to přinese ovoce. Každý z nás makal a každý je připraven dát do následujících bojů všechno. Nikdo nechce skončit poslední.

Klub opustilo několik hráčů bývalého áčka, odešli do jiných klubů, překvapilo tě to?

U některých víc než u jiných, mám pochopení když kluci chtějí hrát vyšší soutěž (divize), ale myslím, že "laso" z 1.B. taková bomba není.

Příští rok může klub přihlásit jakoukoliv soutěž od 1.A dolů. Už jste se v kabině bavili, jaká soutěž to bude příští ročník?

Zatím jsme se nebavili, ještě je to rozhodnutí daleko, teprve ukáže jarní část sezony kde bychom se mohli pohybovat.

Nespojil se jenom tým áčka a béčka, ale i realizační tým. Pepa Voštů a Láďa Šebek jako trenéři a Jirka Nováků jako vedoucí. Je to náznak toho, že to vedení Sokola nezabalilo a dál chce, aby mužská kategorie jela dál v nějakém režimu?

Rozhodně! Byla by obrovská škoda přijít v Paďousích o fotbal, jsem rád, že ve vedení Sokola sedí trpěliví lidé. Jak Láďa tak Pepa pro klub žijí, což už mnohokrát dokázali, pod jejich vedením se mužská kategorie bude posouvat výš. Jsem rád, že s námi zůstal i Jirka Nováků, neodmyslitelně patří do funkce vedoucího již řadu let.

Jaké je osobní přání Vency Škardů do jarní sezony okresního přeboru?

Asi nepřekvapím, když každému budu přát, aby se mu vyhýbalo zranění a aby ho ten sport bavil, přál bych si neskončit na posledním místě a potěšit naše fanoušky pěkným fotbalem, dost jim dlužíme.