Petr Vinš i přes několik operací jde do další sezony !

26.04.2022

Po odehraném zápase s Meteor Tábor "B" jsme se zeptali řízného obránce Petra Vinše, jak vidí on sám situaci kolem "A" Teamu na jarní část sezony a taky, aby se pokusil zhodnotit dosavadní výkony mužstva po dvou odehraných utkání...

Petře, co ty osobně říkáš na to, že oddíl zrušil tým áčka v KP a dál pokračuje, "jen" v OP?

Můj názor je takový že se jaro mohlo dohrát, ale hráči si o tom rozhodli víceméně sami, proč nepokračovat. Navíc v této soutěží je potřeba pravidelná tréninková morálka, která klukům hodně chyběla.

Co říkáš na složení kádru na jaro, jak je podle tebe tým připraven na jarní boje v OP?

Máme tým poskládaný z borců se zkušenostmi z vyšších soutěží doplněný dravým mládím a vzhledem k poctivému tréninkovému bloku v zimě je tým dobře připraven. Trošku nás jako obvykle tlačí bota na postu brankáře.

Po prvních dvou zápasech máte problém vyrovnat se s defenzivní hrou soupeřů. Zatímco na podzim tým Sokola v OP víceméně bránil, teď zatím proti soupeřům musí dobývat soupeřovu bránu a zdá se, že jste recept, jak na to, prozatím nenašli. Dle trenérů to zatím herně ještě není ono. Myslíš, že se to zlepší?

Jdeme zápas do zápasu, výkony jednotlivců a celého týmu se postupně zlepšují. Pravdou je že máme od jara přísnější realizační tým, kteří na nás kladou vyšší nároky. Celkově, letos OP není bůhvíjaká ofenzivní podívaná, většinou obrany soupeřů vylezou sotva na vlastní vápno a my jedeme "do plných". Zatím to tam tolik nepadá našim útočníkům, věřím že až to prolomí tak se nám uleví.

Jak je těžké hledat motivaci v zápasech OP, když před zraněním jsi pravidelně hrával 1.A třídu a pak i KP?

S přibývajícím věkem je to horší ale motivaci vidím hlavně u starších spoluhráčů, beru je jako vzor. K zápasům přistupuji stejně jako před zraněním, neumím dělat věci napůl.

Co příští sezonu? Co bude hrát Sokol za soutěž, už máte o tom v kabině diskuzi? Případně, jaký na to máš ty osobně názor?

To je zatím ve hvězdách, pokud se udrží silné jádro týmu tak můžeme pomýšlet na vyšší soutěž. Momentálně se zachraňujeme v OP tak je třeba zůstat nohama na zemi :-)

Jaké je osobní přání Petra Vinše do jarní sezony OP?

Přál bych si, aby se nám vyhýbala zranění, fotbal bavil nás i diváky, plné ochozy za řekou a pevné nervy trenérům.