3. místo starších žáků v 1.A třídě je úspěch

18.06.2023

Trenér Pavel Brůžek hodnotí sezonu celkově jako super

3. místo si myslim je úspěch..

Co se týče hry, tak podzim nad očekávání. Jaro o poznání horší. Na podzim jme měli skoro ve všech zápasech kompletní tým a ve hře jsme dominovali. Na jaře nás kosila zranění a zápasy jme vyhrávali spíše individuálními výkony některých hráčů.

Co dál, nově budeme hrát 1.A třídu ml. dorostu, budeme trénovat ve stejném složení jako nyní a ta úžasná parta kluků i rodičů zůstane pohromadě. 

Co zlepšit, určitě tréninkovou morálku. Kuba Škarda má skoro ligové zkušenosti a pokud bychom trénovali ve větším počtu tak jsme schopni se naučit některé herní varianty, ze kterých při zápasech můžeme těžit.

Druhý trenér Jakub Škarda vyzpovídal hráče Jakuba Nováka a Františka Dvořáka

Kubo jak hodnotíš právě skončenou sezonu, kde jste skončili na krásném 3. místě?

Sezona měla dvě části a to část podzimní a část jarní. Podzimní část hodnotím rozhodně pozitivně. Měl jsem dobrý pocit jak z osobních výkonů tak z výkonů týmu. Prohráli jsme pouze dva zápasy a řekl bych že jsme hráli celkem dobrý fotbal. V týmu panovala dobrá nálada a byla velká účast na trénincích. Co se týče části jarní tak tam už to nebylo tak růžové. Účast na trénincích se velmi snížila a s tím šli dolů i výkony. Důvodem absence velké části týmu byl velký počet zranění nebo onemocnění a i neochota některých lidí chodit na tréninky. To vyústilo v nedostatek hráčů v A týmu i v B týmu. Důsledkem toho bylo spoustu hráčů unavených kvůli tomu že museli hrát za oba týmy najednou. To vedlo už k zmíněným horším výkonům ne sice bodově, protože to jsme dopadli stejně jako na Podzim, ale herně jsme šli dolů a také jsme dávali méně a dostávali více gólů. Celkově mám z této sezony dobrý dojem. Za těch deset let co hraju fotbal tak to byla sezona asi nejlepší osobně i týmově.

Jakub Novák
Jakub Novák

Který zápas se vám povedl a na který by jsi nejradši zapomenul?

Myslím si že nejvíce se nám povedl první zápas proti Dačicím i když jsme ho paradoxně prohráli. Po 1. poločase jsme vedli 2:0 a našeho oponenta přehrávali a to hezkým fotbalem. Jenomže nepřítel byl prostě nad naše síly a v posledních deseti minutách jsme vytuhli a dostali 2 góly. Zápas jsme nakonec prohráli na penalty ale i tak ho vidím jako náš v sezoně nejlepší. Nejraději bych zapomněl na zápas proti Soběslavi. Je asi jedno jaký protože v obou případech to byla katastrofa. Měli jsme málo hráčů a někteří hráli se zraněním. Já osobně jsme ani jeden ze zápasů nehrál celý kvůli zranění ale i tak to byl hrozný pocit.

Jakou máte partu v kabině a s kým si nejvíce rozumíš?

Parta v kabině je dobrá, nejsou tam hádky a po špatných zápasech nebo výkonech jednotlivců jsme schopni se navzájem podpořit. Pokud bych měl vybrat třeba dva tak je to Šimon Čech a Fanda Dvořák ale je tam spousta skvělých kluků a většina z nich jsou mými dobrými kamarády. Doufám že jich co nejvíce zůstane i do příštích let.

Jaká bude tvá fotbalová budoucnost?

V příští sezoně postupuji do dorostu a to si myslím, že bude těžké. Chtěl bych zachovat výkony z této sezony ale to při přestupu do starší kategorie nikdy není jednoduché. Když o tom přemýšlím tak následující sezonu nevidím tak dobře jako tu letošní. Celkově doufám že se nám podaří zachovat tým ,uhrát dobré výkony a úplně nepropadnout.

Co by jsi vzkázal fanouškům?

Všem fanoušků bych chtěl poděkovat. Zvlášť těm co nás sledovali pravidelně ale i těm co si kdykoli našli čas a přišli nás povzbudit. Rád jsem před vámi hrál a doufám že se s příští sezonou nic nezmění

Rozhovor s Františkem Dvořákem níže:

Fany jak hodnotíš právě skončenou sezonu,kde jste skončili na krásném 3. místě?

Sezonu hodnotím dost kladně právě proto že jsme skončili na krásném bronzovém místě, což je dost kvalitní výsledek, protože když se kouknete jaké týmy se umístili před námi, to byla Soběslav a Dačice a co si budeme povídat to jsou oba velice silné týmy a na to že jsme minulou sezónu skončili na 5.místě tak jsme se podle mě zlepšili

František Dvořák
František Dvořák

Který zápas se vám povedl a na který by si nejraději zapomenul?

Tak nejlepší zápas pro mě byl zápas s SKP, který se hrál na podzim. Za prví z toho důvodu protože to byl úplně první zápas v sezóně a já už jsem se těšil od srpna až si budu moct obout své kopačky a budu moct zase vyběhnout na trávník. Myslím že jsem na trávník vyběhl ve velkém stylu, protože jsem vstřelil pro mě až neuvěřitelných 7. gólů. Na ten pocit nikdy nezapomenu když si po zápase každý o mě povídal, podle mě by toto chtěl zažít každý.

A ten nejhorší byl asi zápas ze Soběslaví, který jsme prohráli 7:1.Ten zápas se nám vůbec nepovedl, bylo to způsobeno tím že hlavní články týmu byly zranění nebo nemocní, i já sám jsem nebyl úplně fit, protože jsem musel vstávat hodně brzo ráno abych mohl vůbec na zápas přijet, já jsem totiž byl ráno ještě v Praze, jelikož den před tím hrála Česká reprezentace s Portugalskem. A tímto bych chtěl poděkovat svým rodičům kteří kvůli mně vstávali ve 4:00 abych vůbec mohl hrát.

Jakou partu v kabině, s kým si nejvíce rozumíš?

Za mě máme výbornou partu, jsme všichni jedna velká rodina a nikoho z té rodiny nevyčleňujeme. Někdy také jezdím na trénink jen kvůli nim, protože je fakt mám rád kluky moje. A s kým si nejvíce rozumím, tak já se snažím rozumět úplně s každým, ale tak nejvíc si rozumím asi z Šimonem Čechem, s Kubou Novákem, i s Filipem Červeným, ale tak jak už jsem řekl já mám rád všechny.

Jaká bude tvá fotbalová budoucnost?

Tak když se jen tak lehce zamyslím tak já jsem teď v Sokole spokojený, je zde krásné zázemí, jsou zde skvělí trenéři, podpoří tě i když třeba nemáte svůj den, také jsem se zde oblíbil pana Čápa, protože to je chlap, vždycky se chodí koukat na naše tréninky a vždycky nám radí co máme zlepšit a mi ho vždy poslechneme. No ale tak nikdo neví co bude za 5. let. Třeba přijde nějaká lákavá nabídka ale taky třeba budu rád když zůstanu na Sokole. Jak už jsem zde ale říkal jsem spokojený a zatím nic měnit nechci.

Co by si vzkázal fanouškům?

Tak hlavně bych chtěl poděkovat všem kteří nám chodili fandit tuto sezónu a doufám že příští sezónu bude chodit ještě víc fanoušků a fanynek. A velké díky hlavně patří všem rodičům, hlavně tedy paní Kosové, to je snad náš největší fanoušek, ta přehlučí i celý kotel protivníků. A jinak užijte si fotbalovou přestávku a zase na podzim :)