Dnes odpovídá na otázky trenér starší přípravky Robin Pekárek

26.11.2023

Trenére, na začátek, co je nového u Vás v týmu?

Největší změna je v počtu hráčů a hráček v našem týmu. Máme velkou radost, že děti stále přicházejí a chtějí hrát za Sokol Sezimovo Ústí.

Dnes už máme v kategorii starší přípravky přes 15 dětí!! Další změnou a velkou posilou je, že k nám do trenérského týmu přišel Jakub Škarda.

26.11.2023

Díky tomu jsme v týmu tři trenéři a můžeme se našim hráčům plně a odborně věnovat. Ještě bych chtěl poděkovat touto cestou našemu vedení, že nám to bylo umožněno. Není to úplně zvykem, mít ve starší přípravce tři trenéry, ale díky tomu můžeme dál rozvíjet dovednosti a individuální schopnosti našich hráčů s větší kvalitou a intenzitou.

Tři trenéři? Nehádáte se o sestavě, taktice?

Naopak, máme ve většině případů stejný názor. Ano, občas se najde nějaký moment, kdy se úplně neshodneme, ale to nás všechny naopak posouvá dál a obohacuje to všechny tři. Není nikdo hlavní trenér. Jsme parta a každý si řekne své a pak uděláme společné rozhodnutí, jak to bude, jaká bude sestava atd...

Co právě skončená podzimní část sezony?

Tak to byla velká jízda a zážitek jak pro nás trenéry, tak hráče i naše fanoušky. Za 10 zápasů máme 9 výher a jen jednu porážku. Impozantní skóre 157:29 hovoří samo za sebe. Mě jako trenéra nejvíce těší, jakým způsobem jsme ty zápasy odehráli. Diktovali jsme tempo, mimo toho jednoho zápasu jsme vždy byli lepší a byla radost se na nás koukat.

Ve starší přípravce máte fanoušky?

Ano, je to přesně tak. Rodiče, prarodiče, sourozenci, kamarádi a v neposlední řadě i místní rodáci co chodí fandit našim chlapům, si najdou čas a přijdou se nás podívat. To je pro nás trenéry strašně příjemné a zároveň zavazující. Touto cestou bych chtěl ještě jednou všem poděkovat za podporu při domácích i venkovních zápasech. Opravdu si toho strašně vážíme!!!

Kdo je podle Vás nejlepším hráčem podzimu? Kdo nejlepší střelec?

Jednoduchá odpověď. Jednoznačně tým!!! Nebýt jakéhokoliv hráče v týmu nebylo by tolik vstřelených, a tak málo obdržených gólů. Fotbal je týmový sport, individuální vítěz neexistuje. Vyhráváme a prohráváme jako tým, to se snažíme i těm klukům a holkám předat. Být trenérem takto malých dětí je i závazkem. Chceme je i učit vzájemnému respektu jak ke spoluhráčům, tak i k protihráčům.

Jaké cíle si dáváte pro zimní přípravu?

Hlavně dobře potrénovat a pokusit se udělat dobrý výsledek na zimní lize v Chýnově. Čekají nás tam velice kvalitní týmy, ale máme tým na to se postavit se vztyčenou hlavou komukoliv. Zimní období je také velice důležité pro nabírání fyzické kondice. Budeme se snažit, zase ty naše hvězdy posunout o nějaký ten stupeň výše.

Díky trenére za rozhovor a přeji hodně štěstí v následujícím období.

Děkuji mnohokrát, hlavně ať jsme všichni zdraví a budeme se i nadále potkávat na fotbale. Tímto si dovolím Všem popřát hezké prožití Vánočních svátků a mnoho štěstí a zdraví do Nového roku.