Mladší žáci se opět pyšní titulem "Mistr" 1.A třídy

13.06.2023

Obhájit prvenství z krajské soutěže z loňské sezony se Sokolíkům a Větrovským nadmíru podařilo. Všem ukázali a potvrdili, že společenství dvou oddílů má svoje kvality i letos, a již od začátku podzimní části si tento "výběrový" tým držel první příčku v tabulce před dalšími kvalitními krajskými soupeři.

Střelecky kluci vstoupili do soutěže famozně, když hned v druhém utkání doma s Dobrou Vodou u ČB nastříleli neskutečných 27:0 ...

Hned v dalším utkání nás, ale čekalo veliké drama s nejsilnějším podzimním soupeřem venku s Křemží. Bohužel našim klukům se nepodařilo střelecky navázat na předchozí utkání a po velkém boji a golovém trápení, přišla první prohra na hřišti soupeře 2:1.

Další odehrané zápasy už ale byly v režií Sokolíků a podzimní část s přehledem náš tým přezimoval na první příčce tabulky.

Jarní část jsme zahájili již s novými pravidly pro krajské soutěže mladších žáků, došlo k několika změnám, z těch zásadních je počet hrajících hráčů v poli na systém 8 + 1 golman a další velkou změnou byla velikost samotného hřiště a to na rozměr vápno * vápno tzn. 50-55 metrů šířky a 70-75 metrů délky.

Kluci zimní přípravu odmakali poctivě, pauzu měli jen přes vánoční svátky. Uterý a něděle byla herní, chodili jsme do tělocvičny na 7. ZŠ Helsinská a do nové víceúčelové haly na Sportovní Areál Mír. Pak každý čtvtek byl zaměřen na fyzickou kondici, výběhy a posilovat jsme byli na ovále Sportovní Areál Komora.

První jarní utkání nás mělo kvalitativně prověřit na půdě Sportovního klubu Policie ČB, hned po úvodním hvizdu jsme zjistili, že to nebude lehký soupeř jako z podzimu, protože SKPčko proti nám nastoupilo se svým "A" týmem hrající  Ligu mladších žáků. Po velikém boji jsme na půdě soupeře podlehli 4:3, ale dokázali jsme tím svoje  kvality, a to že dokážeme uhrát vyrovnaný zápas i s ligovým týmem, který měl už za sebou po zimní pauze 4tý mistrovský zápas. Bohužel, ale pravidla jsou pro všechny stejná, nelze nastoupit se stejnou soupiskou hráčů v různých soutěží a po dalších kolech a oficiálním protestu oddílu Dačic, SKPčko dostalo trest a to kontumaci všech utkání, kde nasadilo tyto ligové hráče. Pro nás to pak znamenalo dodatečně výhru 0:3. Další utkání proběhli dle platných regulí. V jarní části byl naším nejobávanějším soupeřem tým Ševětínu, se kterým jsme drželi čelo tabulky. I když jsme hráli na domácí půdě, byl to tvrdý a těžký zápas se vším všudy, který v normální hrací době skončil remízou 2:2 následovaly penalty a v nich jsme prohráli 4:5 a tudíž prohra celkově a ztráty 2 bodů.  Z něšťastného utkání jsme se ale ryhle oklepali, Sokolíci šli pak dál postupně za vítězstvími. Žádné překvapení se již nekonalo a první místo tabulky patří zase našim talentovaným sportovcům.

Celkové první místo 18 zápasů 16 výher pouze 2 prohry a krásné skore 174:24

Střelecky jsme neměli konkurenci protože druhý tým Ševětínu nastřílel v soutěži přesně o 100 branek méně!!!

Našimi nejlepšími Sokolskými střelci jsou:

Adam Kubošek - 12 gólů  a hned v závěsu Nikolas Ondříček - 10 gólů

Našimi hráči nastupující v sestavě pro 1.A třídu mladších žáků jsou:

ADAM BARTOŇ

ADAM KUBOŠEK

JAKUB CIMBUREK

JAKUB PETERKA

JONÁŠ PROKOP

NIKOLAS ONDŘÍČEK

Trenér mladších žáků:

LADISLAV ONDŘÍČEK

Tímto bychom chtěli poděkovat všem našim hráčům, kteří se účastnili bojů v 1.A třídě. Vašeho krásného úspěchu si velice vážíme, a přejeme vám ať se daří i v dalších ročnících. Dále pak děkujeme rodičům za podporu klubu a našich dětí v tom co je baví a co jim dělá radost!