Rozhovor se Zbyňkem Langerem - mladší žáci

02.04.2022

Zeptali jsme se kapitána mladších žáků Zbyňka Langera na několik dotazů, např. jak by zhodnotil podzimní část sezony 2021, co zimní příprava a vůbec jak se klukům daří a co by vzkázal našim fanouškům...

Zbyňku jak by jsi zhodnotil podzimní část sezony jak v 1.A třídě tak i v okresním přeboru?

V 1.A třídě jsme skončili po podzimu na prvním místě, tak to hodnotím velmi kladně, ale nesmíme nic podcenit a musíme pokračovat v jarní části ve stejných výkonech jako na podzim.

V okresním přeboru za B tým to žádná sláva už nebyla, tam jsme na desátém místě. Tam mě akorát potěšila výhra proti Plané nad Lužnicí, kde jsme porazili moje spolužáky ze školy a vyhráli nakonec 2:1.

Nastupoval jsi v obou soutěžích, jak by si tyto obě soutěže porovnal?

Tak určitě 1.A třída je lepší soutěží, hráči jsou na tom technicky a fyzicky lépe než v okresním přeboru.

Na podzim jsi hrál v útoku, ve středu zálohy, ale i na křídle. Kde si se cítil nejlépe a proč?

Asi v útoku, protože se nemusím tolik vracet, baví mě dávat góly!

Tak tomu rozumíme, víme že umíš dávat góly a rozhodovat zápasy, prozraď nám ještě jak probíhala zimní příprava?

Trénovali jsme dvakrát týdně v pondělí a ve čtvrtek. Pondělky jsme trávili ve sportovním Areálu Komora, kde jsme měli hlavně kondiční přípravu.

Čtvrtky jsme měli v tělocvičně na 7. ZŠ Helsinská. Tam jsme posilovali a na závěr hráli fotbálek, několikrát jsme odehráli přípravný zápasy s Meteorem Tábor.

S jakými plány vstupujete do jarní části soutěže?

Určitě získat co nejvíce bodů a hrát kombinační fotbal.

Tak to vám moc přejeme a tobě každopádně děkuji za zajímavý rozhovor, a už jen poslední dotaz na závěr Zbyňo, co by jsi vzkázal fanouškům Sokola?

Aby nás chodili podpořit ve velkém počtu a radovali se s námi z výher.