Starší přípravce vyšel závěr podzimu fantasticky

26.10.2022

Zeptali jsme se trenérů Robina Pekárka a Martina Návary, jak si jejich svěřenci vedou jako nováčci v okresní soutěži starších přípravek...

Robine, až na jednoho hráče jste kompletně přecházeli po prázdninách do soutěže starší přípravky jako nováčci. Jaké bylo vaše očekávání a jak jste si s tím poradili?

Máme za sebou podzimní část soutěže, a když to vezmu ze široka, začátek byl pro nás takový na rozkoukání, ale to se dalo čekat, s tím jsme počítali. Postupem času bylo vidět zlepšení. Důležité je vidět ten progres u kluků a musím říci, že jsem s tím jako trenér naprosto spokojen.

To je skvělé, Martine můžeš k tomu také říci pár slov, zda i druhý trenér to vidí stejně?

Nemohu jinak než s Robinem souhlasit. To zlepšení je vidět každým utkáním, u kluků se lepší chápání fotbalu jako celku, za to jsem strašně rád 👍😊v bráně se nám rýsuje velká opora, a v poli už kluci začínají chápat jak ten fotbal funguje.

To moc rádi slyšíme, Robine, jak je pro kluky náročná příprava, tréninky obecně, máte nějaké svoje extra metody jak kluky připravit na utkání se staršími, vyspělejšími, papírově kvalitnějšími soupeři?

Předem musím hlavně poděkovat klukům za jejich skoro 100% účast v letní přípravě a následných trénincích. Jsem rád, že rodiče našich kluků, v tom co děláme, našem společném úsilí, vidí přínos a tím, že kluky motivují a chodí nás na zápasy povzbuzovat, nám tak dávají zpětnou vazbu, že máme v tom úsilí pokračovat. Pro malé kluky není lehké nastoupit do zápasu proti soupeři který je fyzicky vyspělejší, o hlavu vyšší a na hřišti sehranější. Extra metody neexistují, pořád jsou to vesměs devítiletí kluci, máme samozřejmě treninkové jednotky sestavené tak, aby jsme s dětmi prošli konkrétní cvičení podle metodik pro danou kategorii, ale hlavně jsme se zaměřili přiblížit trénink co nejvíce utkání, aby se děti sžily co nejvíce s herními situacemi, které je při zápase čekají.

Martine?

Je vidět, že kluky fotbal baví a hlavně mají chuť ho hrát a zlepšovat se a naslouchat a za to jim patří potlesk👏👏👏 a na tomto konceptu stavíme celou naši spolupráci s dětmi. Už to tu od Robina zaznělo, ale přesto moc děkujeme všem rodičům, prarodičům a sourozencům, tetičkám a strýčkům za vaše návštěvy a fandění při zápase, je to pro nás i pro kluky obrovský závazek a proto se všichni snažíme zlepšovat jako jedno mužstvo🙏👍🙏👍ještě jednou díky 🙋‍♂️

Musím potvrdit, dnes se na vaše utkání byl podívat i osobně předseda klubu Láďa Šebek, jak vypadá váš závěr podzimu, můžete to nějak konkretizovat?

Robin:

A vlastně ani jsem nezmínil dnešní úžasný výsledek a výkon proti týmu Chýnova. Od všech kluků super výkon a zasloužené a drtivé vítězství 11:3 oleeeeee 👍👍👍👍 sportu zdar a Sokolíkům zvlášť 😀🙋‍♂️

Martin:

Poslední utkání se nám fakt daří. Už jsme se konečně dočkali krásného a zaslouženého vítězství, předtím 💪💪 krásný výsledek 6:4 proti Táborsku 👏💪👏💪 máme obrovskou radost, za nás trenéry moc děkujeme za stálou podporu našich fanoušků a všechny kluky doma moc pochvalte, určitě si to moc zaslouží 😁😂😁😂 Oleeeeee😁😁👍😉

Robine je vidět, že z vás ta radostná energie a optimismus po vyhraných zápasech uplně sálá, co kluci, dostanou od vás také nějakou odměnu?

Ve čtvrtek mají děti školní prázdniny, tak trénink 28. 10. rušíme ať se můžou zregenerovat a užít si zaslouženého volna. Do Jump Arény a McDonald's 🍔chceme kluky vzít v úterý 1. 11. pak nám začíná už plynule zimní příprava...