Turnaj mladších žáků pořádaný SK KAVAS Větrovy

28.09.2022

Dne 28.9. se naši Sokolíci, mladší žáci ročníky 2010 a mladší, zúčastnili již tradičního turnaje pořádaným týmem z SK KAVAS Větrovy. Pozvaných bylo celkem 7 okresních mužstev, tedy 2 skupiny kde se hrál systém každý s každým. První dva z každé skupiny postupovali do semifinále ostatní do skupiny o boj 5.- 7. místo.

Sokolíci sehráli zápasy skupině s SK Větrovy A, FC Bechyně a Sokol Chotoviny. Hrálo se 1 x 20 min dle pravidel fotbalu malých forem pro mladší žáky 7+1 (FAČR).

První zápas jsme ve skupině prohráli 0:6 s jasným favoritem turnaje Větrovy A, druhý jsme vyhráli 4:0 s Bechyní a rozhodující doslova dramatické utkání s Chotoviny jsme prohráli 1:2 a uzavřeli si tak cestu o boj o finále. Rozhodčí nám v tomto utkání pískl velmi přísnou penaltu a naopak doslova likvidační faul na našeho útočníka v posledních 5 min za stavu 1:2 neodpískal a raději ukončil předčasně utkání. I když kluci tuto porážku nesli velmi špatně, došlo i na slzy, i takový je bohužel fotbal, nastoupili do další části odhodlaní to nevzdat a poprat se o celkové umístění v turnaji

V následujících bojích o 7.-5. místo jsme obhájili a vyhráli všechny zápasy a získali zasloužené 5 místo. Zeptali jsme se gólmana Nikolase Ondříčka na pár postřehů z tohoto turnaje.

Niki co říkáš na turnaj celkově, jak se ti líbilo obsazení mužstvy a vůbec zajištění turnaje SK Větrovy?

Turnaj se mi líbil, škoda jen počasí v základní skupině se hrálo za slabého deště a terén byl hlavně směrem od silnice špatný (brankoviště), jinak soupeře jsme všechny znali už z okresní soutěže takže jsme věděli do čeho jdeme. Zajištění bylo také dobré, dostali jsme kupony na občerstvení, teplé jídlo, byla možnost dát si oběd, a hlavně i když bychom skončili poslední, tak i poslední tým dostal odměnu, medaile.

Jak bys zhodnotil vaše vystupování v turnaji?

Něco se nám povedlo něco ne. Odpovídá to asi celkově tomu 5. místu. Skupinu jsme vyhrát nemohli tam byli favorité Větrovští s kterými hraji jinak 1.A třídu, ale naštvala mě prohra s Chotoviny. Hlavně konec zápasu, kde nás rozhodčí "zařízl" a tím nás poslal hrát o 7.-5. místo. Chotoviny pak nakonec skončili celkově druzí v turnaji, a to mě mrzí nejvíc. Bylo to nespravedlivé.

No i takový je ale fotbal, takové situace musí tým zvládnout, přenést se přes to a bojovat dál...

Původně jsem myslel, že už nenastoupím a sundám dres, ale nakonec jsem v tom kluky nemohl nechat, přes oběd jsme se uklidnili a vrátila se nám nálada. Nakonec to dopadlo dobře a odvážíme si pohár a 5 místo. Až pojedeme na tenhle turnaj na jaře, tak věřím, že budeme hrát už o finále.