Zimní příprava starší žáci - ohlédnutí

13.03.2022

Zeptali jsme se gólmana starších žáků Šimona Čecha jak probíhala jejich zimní příprava pod taktovkou trenérů Pavla Brůžka a Marka Herolda...

Šimone co starší žáci a zimní příprava?

Zimní přípravu jsme zahájili okolo poloviny listopadu, zhruba týden po posledním odehraném zápase podzimní části. V přípravě jsme měli dva tréninky týdně. V pondělí jsme trénovali na UMT (umělka) na Větrovech a ve středu v tělocvičně v areálu Základní školy Helsinská v Táboře.

Šimone jak probíhaly samotné tréninky?

Při pondělních trénincích na umělce jsme většinu času hráli fotbal nebo průpravné hry s brankami, bagovky nebo jiné poziční hry, naopak ve středu jsme se zhruba polovinu tréninku zaměřili na fyzickou kondiční přípravu a pak v druhé polovině tréninku se hrál čistě jen fotbal abychom se přiblížili co nejvíce zápasu.

Jak to vypadá v týmu, jaká je nálada co ostatní kluci? 

Po zimní přípravě nikdo nemá žádné větší zdravotní problémy a všichni jsou myslím dobře připraveni na začátek jarní části soutěže. Všichni se těšíme jak to soupeřům ukážeme! Takže nálada je bojovná!

Tak to rádi slyšíme a co vás teda teď čeká v nejbližší době?

Před začátkem jarní části ještě dohráváme zápas z podzimu 3.4. s Křemží na jejich hřišti. Jaro začínáme 9.4. doma také s Křemží. Následně 16.4. se střetneme opět doma pravděpodobně s nejlepším týmem tabulky Suchdolem. 

Dobře Šimone děkujeme za pozvání na zápas, máš ještě něco co stojí za zmínku ze zimní přípravy?

Přes zimu jsme hráli halový turnaj v Týně nad Vltavou. V základní části jsme byli ve skupině s Bechyní, Týnem, Netolicemi, Protivínem a Lokomotivou České Budějovice. Skupinu jsme vyhráli s konečnými 13 body. Do druhé části turnaje se body přičítaly z první. V tzv. nadstavbě jsme byli se Soběslaví, Ševětínem a Vodňany, a již dříve zmiňovanými Netolicemi a Týnem. V turnaji jsme získali 8 bodů takže na konci jsme měli bodů 21. To nás po druhé části posunulo na 4. místo díky kterému jsme postoupili do finálové skupiny. Ve finálové skupině se začínalo tzv. od nuly takže všichni na tom byli stejně. Závěr turnaj se nám ale vůbec nevydařil. Za finálový turnaj jsme získali 3 body za výhru 4:0 proti Bechyni. Celkově jsme tedy skončili na 5. místě.

To ale nezní vůbec zle skončit 5tí z celkových 12ti mužstev hrající kraj.

Rozhodně ne, škoda jen toho finále, čekali jsme souboj o medaile.

Děkujeme Šimonovi za rozhovor a přejeme mu a celému týmu ať se daří...